piątek, 7 lutego 2014

Lokata czy fundusz inwestycyjny – co opłaca się bardziej?

Wybierając określoną ofertę prezentowaną przez bank, zawsze warto zwracać uwagę na szereg szczegółów, które znacząco wpływają na jej atrakcyjność. Banki bardzo często ze sobą rywalizują, starając się przedstawiać coraz to ciekawszą z punktu widzenia klientów ofertę, co dobrze jest mieć na uwadze.
Nowoczesne usługi wprowadzane przez bank spotykają się z reguły ze sporym zainteresowaniem, jednak zaledwie określony procent osób decyduje się na skorzystanie z ich możliwości. Wynika to przede wszystkim z niezbyt dużego zaufania wobec banku oraz braku pewności, czy aby na pewno dana oferta idealnie spełni wszystkie przedstawiane przez nie wymagania.
Znakomitym tego przykładem są lokaty oraz fundusze inwestycyjne. Pierwszy z nich uważa się za zdecydowanie bardziej tradycyjny, podczas gdy drugi coraz częściej wybierają osoby poszukujące nowoczesnych rozwiązań. Jak przedstawiają się największe różnice między nimi oraz co warto wybrać, aby zaoszczędzić możliwie jak najwięcej pieniędzy i do tego odrobinę zarobić?
Zwróćmy uwagę na oprocentowanie lokaty oraz funduszu inwestycyjnego. Obie usługi oferowane przez bank, opierające się na powierzaniu pieniędzy konkretnemu bankowi na określony czas, gwarantują zysk w postaci odsetek. Jeżeli chodzi o lokatę bankową, można liczyć się z powiększeniem jej kwoty o kilka procent. Zdecydowanie atrakcyjniej przedstawia się to natomiast w przypadku funduszu inwestycyjnego, gdzie mamy do czynienia z oprocentowaniem przekraczającym nawet dwadzieścia procent, a już na pewno wynoszącym kilkanaście procent.

Bardzo ważną rolę odgrywa także dostosowanie oferty do indywidualnych potrzeb klienta. W przypadku lokaty nie ma możliwości odstąpienia od podpisanej umowy czy po prostu dostosowania jej do własnych potrzeb, a wszystkie kroki związane z nieprzestrzeganiem zatwierdzonych wcześniej warunków wiążą się z koniecznością poniesienia odpowiedniej kary pieniężnej. W przypadku funduszu inwestycyjnego bardzo dużo zależy od klienta, który w znaczącym stopniu ustala warunki umowy.  

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz