wtorek, 20 stycznia 2015

Kredyt gotówkowy na remont nieruchomości

Generalny remont starej nieruchomości z pewnością będzie kosztował zdecydowanie mniej niż budowa nowego domu. Za pomocą remontu można zaś znacząco podnieść wartość nieruchomości na rynku. Tak jak przy budowie domu tak i przy jego remoncie pojawia się jednak problem finansowania tego przedsięwzięcia. Czy kredyt gotówkowy jest dobrym wyborem, a jeśli tak to w jakiej sytuacji?

Zanim inwestor uda się do banku musi dokładnie ustalić jaka kwota jest mu potrzebna, czy ma to być niewielki remont czy też remont generalny. Z całą bowiem pewnością nie znajdziemy w ofercie banków kredytów dedykowanych wyłącznie pod potrzeby remontu. Jeśli nawet wiosną, banki chcą przyciągnąć nowych Klientów kredytami popularnie zwanymi remontówkami to są to kredyty gotówkowe.

Kiedy po kredyt gotówkowy?

Kredyt gotówkowy jest bardzo dobrym rozwiązaniem przede wszystkim wtedy gdy remont pochłonie nie więcej niż kilkanaście tysięcy złotych. Formalności związane z zaciągnięciem tego typu zobowiązania ograniczają się do minimum. Gdy decyzja o remoncie została podjęta nagle pieniądze uzyskane za pomocą kredytu gotówkowego mogą trafić na nasze konto w zaledwie kilka godzin. W przeciwieństwie do kredytu hipotecznego nie trzeba dostarczać do banku zbyt wielu formalności. Wystarczy zaświadczenie o wysokości uzyskiwanych dochodów oraz dowód tożsamości. Kredyt gotówkowy posiada również liczne mankamenty. Wśród nich wymienić można wysokie oprocentowanie, ubezpieczenie oraz prowizje. W efekcie koszt kredytu gotówkowego może wynieść nawet 25 %. Kredyt gotówkowy charakteryzuje się również ograniczonym okresem kredytowania. Maksymalnie zobowiązanie to można spłacać przez 10 lat. Jak była jednak mowa przy kwocie kilkunastu tysięcy złotych jest to dobry wybór.

Co wybrać przy remoncie generalnym?

Zdatność do użytku nieruchomości można przedłużyć przeprowadzając raz na kilkadziesiąt lat remont generalny. Tego typu inwestycja pociąga jednak za sobą konieczność zaangażowania dość poważnych środków finansowych. Kredyt gotówkowy w takim wypadku może być niezbyt opłacalną opcją. Tanią alternatywą będzie kredyt hipoteczny. Istnieje jednak kilka warunków udzielenia tego typu formy finansowania. Trzeba dysponować nieruchomością z czystą hipoteką. Jeśli więc nieruchomość posiada obciążoną hipotekę szanse na otrzymanie kredytu hipotecznego będą bliskie zeru. Gdy potrzebna jest spora kwota ze względu na niskie oprocentowanie kredytu hipotecznego utrzymujące się na poziomie od 5 do 10 % na pewno warto się starać. Nawet gdy bank wymaga od wnioskodawcy dopełnienia licznych formalności. Wejdź na www.inwestowaniena5.pl/ lokaty bankowe dla każdego znajdzie się dobra oferta.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz