piątek, 15 maja 2015

Jak zrezygnować z karty kredytowej?

Mamy kartę kredytową. Niestety nie spełnia ona naszych oczekiwań i chcielibyśmy z niej zrezygnować. Jak należy to zrobić? Bardzo prosto, poniżej zaprezentuję jak tego dokonać.

Przede wszystkim rezygnację z karty musimy podzielić na dwa rodzaje. Pierwszy dotyczy braku zadowolenia z karty i zamianie jej na inną w tym samym bądź w innym banku. Drugi rodzaj to całkowita rezygnacja z wszelkich kart kredytowych. W obu przypadkach będziemy musieli złożyć zapewne pisemną rezygnację z karty. Musimy zrobić to w terminie zapisanym w umowie o naszą kartę. W przypadku niedotrzymania terminu, w którym możemy złożyć rezygnację z karty przed ponownym przedłużeniem umowy, będzie skutkowało tym, iż bank pobierze od nas opłatę za owe przedłużenie umowy. W przypadku kiedy chcemy zamienić kartę, poinformujmy o tym przedstawiciela w banku i poprośmy o informację, czy mogą nam zaproponować lepsze warunki niż dotychczas. Jeżeli nie, to po rezygnacji postarajmy się poszukać dogodniejszej oferty w innym banku. Karty kredytowe mają to do siebie, że musimy zwracać pieniądze, które z nich wydaliśmy, w związku z tym zanim zdecydujemy się na zmianę lub całkowitą rezygnację sprawdźmy, czy mamy uregulowane wszystkie należności. Kiedy już rozwiązaliśmy umowę o kartę, to teraz pozostaje kwestia samej karty jako rzeczy. Co mamy z nią zrobić? Niektóre banki poproszą nas o zniszczenie jej w obecności pracownika banku. Natomiast w innych może być konieczne oddanie karty bankowi. Jednak takie informacje będą zapisane w umowie lub też otrzymamy je od pracownika banku. Kiedy już wszystkie formalności zostały dokonane i karty już nie ma to rachunek, który do niej podlegał, zostaje zablokowany.


Reasumując, z karty możemy zrezygnować w każdym momencie. Oczywiście musimy mieć spłacone wszelkie należności wobec banku. Zrezygnować możemy jedynie na piśmie. Po oficjalnej rezygnacji musimy oddać lub zniszczyć kartę. Kiedy już mamy wszystko załatwione, możemy zastanowić się nad posiadaniem karty kredytowej w przyszłości.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz