poniedziałek, 28 września 2015

Konto, czy lokata?

Wiele z nas zastanawia się, co jest bardziej opłacalne, konto, czy też lokata. Jeżeli mamy tysiąc złotych warto zastanowić się, czy wpłacić te pieniądze na konto oszczędnościowe, czy też zdecydować się na wybór lokaty. W tym konkretnym przypadku wybierając lokatę miesięczną zarobimy w skali roku mniej niż w przypadku konta oszczędnościowego. W internecie, a dokładniej na stronie Bankier.pl możemy znaleźć zestawienia lokat według ich oprocentowania. Znajdziemy tam również zestawienie danej lokaty z kontem oszczędnościowym. Dzięki takiej stronie możemy sami sprawdzić, co bardziej nam się opłaca, lokata, czy też konto oszczędnościowe. Tutaj znajdziesz www.inwestowaniena5.pl/ lokaty bankowe najlepsze w sieci.

Najlepsze lokaty.

W przypadku lokat jednomiesięcznych możemy spodziewać się oprocentowania, co najwyżej dwóch procent w skali roku. W przypadku, kiedy na taką lokatę wpłacimy ten nasz tysiąc złotych nie wiele uda nam się zarobić, bo co najwyżej 1,37 zł. Nie wystarczy nawet na bochenek chleba. Wybierając lokaty wybierajmy te, które mają dłuższe okresy zapadalności niż jeden miesiąc. Już w przypadku lokaty dwumiesięcznej możemy otrzymać oprocentowanie nawet 3,5%. Taką lokatę oferuje nam między innymi Getin Bank w ofercie na start.

Każdy z banków może mieć dla nas zupełnie inne warunki lokat bankowych. W banku BIZ mamy do wyboru między innymi lokatę BIZ Spinającą. Tutaj bank oferuje nam oprocentowanie 2%, czyli od tysiąca złotych zarobimy nieco ponad złotóweczkę. Większy zarobek gwarantuje nam wybór Getin Online Open Finance. Tutaj mamy lokatę na start, której oprocentowanie wynosi 3,5%. W tym przypadku nasz tysiąc złotych powiększy się już o kwotę prawie pięciu złotych. Jest to obecnie jedna z lepszych ofert na rynku, jeśli chodzi o lokaty. Równie dobrze opłacalna jest lokata w Noble Banku. Twoja Lokata III oferuje nam oprocentowanie 2,35%. Od owej lokaty bardziej opłacalne będzie konto oszczędnościowe w ING Banku Śląskim. Tutaj lokata jest oprocentowana w wysokości 3% przez okres czterech miesięcy i mamy możliwość, aby ją przedłużyć o kolejne cztery miesiące. Jak widać trudno jest jednoznacznie stwierdzić co jest bardziej opłacalne. Zarówno lokaty bankowe jak i konta oszczędnościowe mają swoje zalety i wady. Co prawda w przeciągu jednego miesiąca nie wiele uda nam się zarobić, ale już w skali roku suma ta będzie o wiele większa.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz