środa, 21 września 2016

Kredyt samochodowy czy gotówkowy na auto

Zamierzając kupić samochód z reguły mamy upatrzony model, ale najczęściej nie chce nam się czekać na realizację motoryzacyjnych marzeń i postanawiamy sięgnąć po kredyt. Wówczas kiedy dowiemy się, że przy kredycie samochodowym będzie konieczny wpis w dowodzie rejestracyjnym, zaczynają nas ogarniać wątpliwości. Bank zrobi zabezpieczenie na samochodzie, a co będzie, kiedy zechcemy go sprzedać i zamienić na nowszy? W takich chwilach zaczynamy zastanawiać się nad wzięciem kredytu gotówkowego na zakup auta, jednakże najczęściej nie wiemy, czym oba rozwiązania różnią się od siebie i który z nich okaże się lepszy dla nas i prostszy w pozyskaniu.

Kredyt samochodowy

Możemy go wykorzystać wyłącznie na zakup pojazdu samochodowego, ewentualnie powiększając go o koszt dodatkowego wyposażenia i ubezpieczenia. Bank wymaga w tym przypadku zabezpieczenia, które najczęściej przyjmuje formę zestawu rejestrowego, przewłaszczenia oraz cesji polisy AC. Do zalet tego rozwiązania można zaliczyć często niższe oprocentowanie niż w przypadku kredytu gotówkowego, jednakże równoważy to konieczność wykupienia drogie polisy autocasco. Jako atuty można również uzanć często niższe i korzystniejsze oprocentowanie, któRe moze być zaproponowane, gdyż niektóre marki mają własne banki. Ponadto kredyt samochodowy jest łatwiej dostępny niż gotówkowy, ponieważ bank ma zabezpieczenie w postaci pojazdu. Minusem kredytu samochodowego jest ograniczony do 10 lat wiek nabywanego auta oraz w większości przypadków wymagany wkład własny. Kredyt samochodowy jest za to dobrym rozwiązaniem przy zakupie nowego drogiego samochodu.

Kredyt gotówkowy – czyli pełna swoboda wykorzystania środków

Kredyt gotówkowy jest udzielany na dowolny cel, zatem nie ma znaczenia czy zostanie on wykorzystany na zakup samochodu używanego, nowego z salonu, czy sprowadzimy auto z zagranicy. Banku nie interesuje cel wykorzystania środków, a nasza zdolność i wiarygodność kredytowa. Jeżeli ją mamy to wystarczy tylko dowód oraz zaświadczenie o zarobkach by zaraz po decyzji gotówka trafiła na nasze konto i możemy się bez przeszkód udać po wymarzone 4 kółka. Do zalet kredytu gotówkowego na zakup samochodu można zaliczyć to, że jesteśmy jednym właścicielem samochodu oraz nie musimy wydawać mnóstwa pieniędzy na zakup polisy AC. Dodatkowo można dzięki niemu sfinansować dowolną inną potrzebę niezwiązaną z zakupem pojazdu i bank nie będzie w to wnikał.

Co wybrać: kredyt samochodowy czy gotówkowy?

Wszystko zależy od tego, czy chcemy kupić auto nowe, czy używane. Jeżeli myślimy o zakupie nowego samochodu prosto z salonu, to lepszym rozwiązaniem będzie wzięcie kredytu samochodowego. Natomiast zamiar nabyć samochód używany, w dodatku starszy model, czy też sprowadzić auto z zagranicy bardziej opłaci się nam wówczas kredyt gotówkowy. Wszystko zatem zależy od naszych potrzeb oraz od tego, czy dysponujemy wkładem własnym, by skorzystać z kredytu samochodowego.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz